Weening en Achtkarspelen e.o. » Egbert Reitsma (1910-1980)

Persoonlijke gegevens Egbert Reitsma 

  • Hij is geboren op 22 mei 1910 in Zwaagwesteinde, gem. Dantumadeel, Friesland, Nederland.Bron 1
  • Hij is overleden op 11 januari 1980 in -, hij was toen 69 jaar oud.Bron 2
  • Hij is begraven in Zwaagwesteinde, gem. Dantumadeel, Friesland, Nederland.
  • Een kind van Ybele Reitsma en Nieske Elzinga
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 oktober 2023.

Gezin van Egbert Reitsma

Hij is getrouwd met Ootske Jilderda.

Zij zijn getrouwd op 7 april 1934 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Egbert Reitsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Egbert Reitsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Egbert Reitsma


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1910, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/197556/reitsma
  3. Huwelijksregister 1934, Dantumadeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 mei 1910 lag tussen 13,0 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 19,1 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
    • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
    • 5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
    • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
  • De temperatuur op 7 april 1934 lag tussen 6,2 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
    • 11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
    • 1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
    • 20 april » De bijna zesjarige Shirley Temple debuteert in de film Stand Up and Cheer.
    • 22 juli » Buiten het Biograph Theatre in Chicago wordt Amerikaanse "aartsvijand nummer één", John Dillinger, dodelijk verwond door FBI-agenten.
    • 11 december » De stichting Algemeen Nederlands Persbureau wordt opgericht.
  • De temperatuur op 11 januari 1980 lag tussen -6,0 °C en -1,4 °C en was gemiddeld -2,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1980: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,1 miljoen inwoners.
    • 23 februari » De tanker Irenes Serenade explodeert bij het ten anker komen bij Pylos in Griekenland. Er vallen 2 doden en er komt 120000 m³ olie vrij.
    • 7 april » Tracy Austin lost Martina Navrátilová na 31 weken af als de nummer één op de wereldranglijst der proftennissters. De Amerikaanse moet die positie na twee weken weer afstaan aan haar Tsjechisch-Amerikaanse collega.
    • 20 april » Bernard Hinault wint de 66ste editie van Luik-Bastenaken-Luik.
    • 27 augustus » Jean-René Bernaudeau wint de eerste editie van de Franse eendaagse wielerwedstrijd Ronde van de Vendée.
    • 11 oktober » Julien Grimon wint de eerste editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:22.05.
    • 23 november » Bij een serie aardbevingen in het zuiden van Italië komen ongeveer 4800 mensen om. Vooral Eboli wordt zwaar getroffen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Reitsma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Reitsma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Reitsma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Reitsma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145161.php : benaderd 8 februari 2026), "Egbert Reitsma (1910-1980)".