De temperatuur op 11 december 1913 lag tussen 6,4 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 7,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
Trouwdag 8 oktober 1942
De temperatuur op 8 oktober 1942 lag tussen 8,3 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 21,4 mm neerslag gedurende 7,7 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
8 maart » De Nederlandse strijdkrachten geven zich over; Nederlands-Indië wordt door Japan bezet.
3 april » Tweede Wereldoorlog: Japanse troepen vallen Amerikaanse en Filipijnse troepen aan te Bataan.
29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
26 november » Première van de film Casablanca in New York.
Dag van overlijden 15 april 1988
De temperatuur op 15 april 1988 lag tussen 6,6 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (58%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
2 juli » Instelling van de Pauselijke Commissie Ecclesia Dei met het doel de gemeenschap tussen de Heilige Stoel en traditionalistische priesters, seminaristen, communiteiten en religieuzen te bewaren.
20 juli » Wegens gebrek aan bewijs wordt Osman Morote, die wordt beschouwd als de tweede man van de maoïstische guerrillagroep Lichtend Pad, in de Peruviaanse hoofdstad Lima vrijgesproken van moord op twee ambtenaren.
5 augustus » Benoeming van de Litouwer Audrys Juozas Bačkis tot nuntius in Nederland.
1 december » Een overlevende van de Holocaust gooit zoutzuur naar de advocaat van de door een Jeruzalemse rechtbank ter dood veroordeelde nazi-oorlogsmisdadiger John Demjanjuk.
7 december » Yasser Arafat erkent het bestaansrecht van Israël.
21 december » De rechtbank van Brussel laat beslag leggen op drie eigendommen van de Zaïrese president Mobutu Sese Seko op verzoek van het Belgische bedrijf Cotoni.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145146.php : benaderd 12 oktober 2026), "Lieuwe Westra (1913-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.