De temperatuur op 17 oktober 1921 lag tussen 0,8 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo Alavés.
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
21 juli » Riffijnse opstandelingen aangevoerd door Mohammed Abdelkrim El Khattabi overwinnen Spaanse troepen bij de Slag om Annual in Noord-Marokko.
8 september » Eerste Miss America-verkiezing.
20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
Trouwdag 11 april 1942
De temperatuur op 11 april 1942 lag tussen 4,3 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
7 februari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Argentinië.
8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
28 mei » Uit wraak voor de moord op Reinhard Heydrich vermoorden de nazi's in Tsjecho-Slowakije meer dan 1800 mensen.
12 juni » Anne Frank krijgt een dagboek voor haar dertiende verjaardag.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
7 december » Koningin Wilhelmina richt zich per BBC-radio tot alle delen van het koninkrijk en kondigt voor na de oorlog een rijksconferentie aan over een nieuwe staatkundige structuur voor het Koninkrijk der Nederlanden. Tevens kondigt zij de oprichting aan van de 7 december Brigade, later genoemd de Prinses Irene Brigade. Oprichting Eerste Divisie 7 December.
Dag van overlijden 1 september 1967
De temperatuur op 1 september 1967 lag tussen 14,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 16,9 mm neerslag gedurende 9,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 april » Arie den Hartog wint de tweede editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
13 mei » Eendaags bezoek van Paus Paulus VI aan Fatima in Portugal voor de viering van de vijftigste verjaardag van de verschijning van Maria.
29 juni » De Amerikaanse filmster Jayne Mansfield komt op 34-jarige leeftijd om het leven bij een auto-ongeluk bij Slidell (Louisiana).
23 juli » De Franse wielrenner Roger Pingeon wint de Ronde van Frankrijk.
22 september » Radio-Biafra meldt dat een staatsgreep gericht tegen het regime van kolonel Chukwuemeka Ojukwu in de republiek Biafra is verijdeld en dat de samenzweerders zijn gearresteerd.
18 november » In het televisieprogramma Bij Dorus op schoot zingt de 3-jarige Corrina Konijnenburg een geheel eigen versie van het aloude lied Poesje Mauw.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145049.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrikje Koster (1921-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.