De temperatuur op 1 april 1915 lag tussen -4,0 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
Trouwdag 3 juni 1937
De temperatuur op 3 juni 1937 lag tussen 2,8 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
27 maart » In Rotterdam wordt het Stadion Feijenoord (de Kuip) officieel in gebruik genomen. Feyenoord speelt een wedstrijd tegen het Belgische Beerschot en wint met 5-2.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
21 september » J.R.R. Tolkien publiceert De Hobbit.
21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
Dag van overlijden 28 mei 2006
De temperatuur op 28 mei 2006 lag tussen 11,7 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 6,9 uur zonneschijn (42%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
20 april » In België wordt een wetsontwerp om adoptie door mensen van hetzelfde geslacht mogelijk te maken goedgekeurd door de Senaat.
30 april » Stemming in Servië en Montenegro over afsplitsing van Montenegro van Servië. Uiteindelijk wordt er beslist dat de twee staten gesplitst worden.
11 mei » Oprichting van de Canadese voetbalclub Toronto FC.
26 mei » Paus Benedictus XVI bezoekt in Polen het heiligdom van de Zwarte madonna van Częstochowa in het Jasna Góra-klooster.
13 juli » In Hong Kong Disneyland wordt de attractie Autopia geopend.
30 december » Televisiepresentatrice Sonja Barend neemt afscheid van de Nederlandse televisie. Na ruim 40 jaar op televisie te zijn verschenen valt het doek.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I145043.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sjoukje Wybenga (1915-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.