De temperatuur op 3 januari 1920 lag tussen -2,7 °C en 2,1 °C en was gemiddeld -0,7 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
26 juli » Frankrijk trekt de hoofdstad van Syrië binnen om Feisal te verdrijven.
24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
19 december » Restauratie van koning Constantijn I van Griekenland, na referendum op 5 december.
Trouwdag 23 september 1944
De temperatuur op 23 september 1944 lag tussen 7,2 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 20,2 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
6 februari » Eerste geslaagde reageerbuisbevruchting, uitgevoerd door John Rock en Miriam Menkin.
20 juni » Het Japans vliegdekschip Hiyo wordt tijdens de Slag in de Filipijnenzee door torpedobommenwerpers van het Amerikaans vliegdekschip Belleau Wood tot zinken gebracht.
23 augustus » Oblast Pskov wordt gesticht als afsplitsing van oblast Leningrad.
27 oktober » Bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese leger.
30 oktober » Walcheren is geheel in geallieerde handen.
Dag van overlijden 17 april 1992
De temperatuur op 17 april 1992 lag tussen 0,9 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 9,4 mm neerslag gedurende 16,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
2 januari » Frankrijk stuurt enkele honderden militairen extra naar Tsjaad in verband met de oplaaiende strijd in het Afrikaanse land.
13 april » De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) roept de Peruviaanse president Alberto Fujimori op de democratie onmiddellijk te herstellen, maar kondigt geen economische sancties af.
17 juli » Minister Theo Kelchtermans lanceert een denkoefening om vrachtverkeer ook in de Antwerpse Kennedytunnel tol te laten betalen.
19 oktober » De Servische politie bezet het federale ministerie van binnenlandse zaken van Joegoslavië in Belgrado.
23 oktober » Het leger van de West-Afrikaanse staat Togo sluit de grenzen met Benin, Ghana en Burkina Faso en maakt bekend dat het de gijzeling van 41 parlementsleden zal volhouden tot aan zijn eisen is voldaan.
1 november » Ivo Opstelten wordt beëdigd als burgemeester van Utrecht, waar hij aantreedt als opvolger van Lien Vos-van Gortel.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I144985.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jan de Haan (1920-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.