Weening en Achtkarspelen e.o. » Tietje van der Heide (1925-1998)

Persoonlijke gegevens Tietje van der Heide 


Gezin van Tietje van der Heide

Zij is getrouwd met Jan Gjaltema.

Zij zijn getrouwd op 9 september 1943 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, zij was toen 18 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tietje van der Heide?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tietje van der Heide

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tietje van der Heide

Tietje van der Heide
1925-1998

1943

Jan Gjaltema
1920-1983


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/195843/heide_van_der
  3. Huwelijksregister 1943, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1925 lag tussen 10,8 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
    • 19 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Colo-Colo.
    • 21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
    • 11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
    • 18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
    • 10 augustus » Stormramp van 1925, een noodweer met zeer zware windstoten en meerdere tornado's richt veel schade aan. Vooral Borculo wordt zwaar getroffen.
  • De temperatuur op 9 september 1943 lag tussen 5,4 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 10,0 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
    • 24 mei » Admiraal Karl Dönitz laat de onderzeebootoorlog in de Noord-Atlantische Oceaan afbreken wegens de hoge eigen verliezen.
    • 19 juli » De "open stad" Rome wordt door de geallieerden gebombardeerd.
    • 3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
    • 18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.
    • 9 november » Het onafhankelijkheidsfront brengt een verzetseditie van het dagblad Le Soir.
  • De temperatuur op 8 november 1998 lag tussen 3,1 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 5,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1998: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,7 miljoen inwoners.
    • 20 mei » Unihockey en Floorball Club Utrecht wordt opgericht onder de naam Sticky Fingers en is daarmee een van de oudste floorballverenigingen van Nederland.
    • 27 mei » Jo Ritzen opent na een renovatie het gebouw de Witte Dame.
    • 10 juni » In de openingswedstrijd van het WK voetbal wint titelverdediger Brazilië met 2-0 van Schotland door een treffers van César Sampaio en Tom Boyd (eigen doelpunt).
    • 9 september » In de binnenstad van Deventer ontstaat veel schade als gevolg van een windhoos die langs en door het gebied Twello-Deventer raast.
    • 10 september » De Amerikaanse staatsaanklager Kenneth Starr presenteert het rapport over president Clinton en de Monica Lewinsky-affaire.
    • 26 november » Tony Blair spreekt als eerste minister-president van het Verenigd Koninkrijk het Ierse parlement toe.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1923 » Cor Braasem, Nederlands waterpoloër († 2009)
  • 1923 » Richard Avedon, Amerikaans fotograaf († 2004)
  • 1923 » John Lanchbery, Engels componist († 2003)
  • 1924 » Jan Kerkhofs, Belgisch jezuïet en godsdienstsocioloog († 2015)
  • 1926 » Anthony Shaffer, Engels toneelschrijver († 2001)
  • 1926 » Peter Shaffer, Engels toneelschrijver († 2016)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Heide


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I144958.php : benaderd 24 september 2026), "Tietje van der Heide (1925-1998)".