De temperatuur op 2 december 1919 lag tussen 2,1 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 4,3 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 februari » Benito Mussolini richt in Rome zijn fascistische partij op.
21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
21 juni » In Scapa Flow wordt de Hochseeflotte tot zinken gebracht. Hierbij vallen de laatste slachtoffers van de Eerste Wereldoorlog.
2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
31 oktober » Duitsland trekt haar Schutztroepen terug uit de koloniën.
Trouwdag 12 juni 1943
De temperatuur op 12 juni 1943 lag tussen 9,3 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 1,6 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
2 februari » Een Britse Pathfinder Stirling stort neer bij Hardinxveld-Giessendam (Rotterdam) in Nederland waarna de Duitsers de overblijfselen van een H2S cm-radar vonden. Het gevonden Rotterdam Gerät was de aanleiding om een wedren tegen de tijd te starten om de Britten bij te benen in de ontwikkeling van de cm-radar.
22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
3 maart » 173 mensen komen om in het gedrang om een veiligheidsbunker in te komen in het Bethnal Green metrostation in Londen.
16 april » Albert Hofmann neemt voor het eerst de hallucinogene effecten van lsd waar.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
Dag van overlijden 9 januari 2006
De temperatuur op 9 januari 2006 lag tussen -2,7 °C en 2,8 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (81%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
16 april » Theo Bos wordt voor de tweede maal wereldkampioen sprint.
4 juni » Nederland wordt kampioen bij het EK Voetbal onder de 21.
16 juli » Harry Potter en de Halfbloed Prins wordt voor het eerst aan publiek getoond door de schrijfster zelf
26 augustus » Start van de Ronde van Spanje, die begint met een ploegentijdrit in Málaga.
13 oktober » Het Noorse Nobelcomité maakt bekend dat de Nobelprijs voor de Vrede voor het jaar 2006 wordt toegekend aan Muhammad Yunus. Hij is de oprichter van de Grameen Bank, een bank voor microkrediet in Bangladesh.
30 december » De Senopati Nusantara zinkt in Indonesië. Honderden opvarenden verdrinken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I144787.php : benaderd 8 februari 2026), "Hendrik Wijma (1919-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.