De temperatuur op 28 april 1913 lag tussen 8,0 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 11,7 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
4 maart » Woodrow Wilson wordt beëdigd als 28e president van de Verenigde Staten
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
Trouwdag 2 juni 1938
De temperatuur op 2 juni 1938 lag tussen 7,8 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,7 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
26 mei » Eerste uitzending van de AVRO-quiz Hersengymnastiek.
2 september » De Republiek Hatay verklaart zich onafhankelijk van het door Frankrijk bestuurde Syrië.
13 december » Honderd gedeporteerde gevangenen uit Sachsenhausen bouwen het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg.
Dag van overlijden 26 oktober 1997
De temperatuur op 26 oktober 1997 lag tussen 5,5 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 2,1 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
13 januari » Soedanese rebellen veroveren opnieuw drie belangrijke garnizoensplaatsen: Al-Kali, Daimonsour en Shali al-Fil, alle in de oostelijke Blauwe Nijl-regio.
15 januari » Albert Heijn gaat bij honderden Shell-stations een kleine supermarkt inrichten.
22 januari » Het stadsbestuur van de gemeente Utrecht wijst de bouw af van een nationaal tenniscentrum in de Domstad, tot verdriet van de tennisbond KNLTB.
14 maart » Harrie Lavreysen, Nederlands baanwielrenner
31 augustus » Diana Spencer, de ex-vrouw van kroonprins Charles van Groot-Brittannië, komt samen met haar vriend Dodi Al-Fayed om het leven bij een auto-ongeluk in de Alma-tunnel in Parijs. (Zie Dood van Diana Frances Spencer)
15 september » De zoekmachine-website Google wordt gelanceerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I144429.php : benaderd 12 oktober 2026), "Wobbe Gjaltema (1913-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.