Weening en Achtkarspelen e.o. » Pieter van der Brug (1919-1994)

Persoonlijke gegevens Pieter van der Brug 


Gezin van Pieter van der Brug

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter van der Brug?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter van der Brug

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter van der Brug


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/107041/brug_van_der

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1919 lag tussen 2,0 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 8,8 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
    • 30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
    • 9 juni » De Israëlische krant Haaretz verschijnt als Hebreeuws dagblad in Tel Aviv, alwaar het hoofdkantoor nog steeds is gevestigd.
    • 11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
    • 28 oktober » Drooglegging begint. Het Amerikaans Congress keurt de Volstead Act goed, alhoewel president Woodrow Wilson een veto had uitgesproken.
    • 1 december » Lady Nancy Astor wordt het eerste vrouwelijke lid van het Britse Parlement.
  • De temperatuur op 13 oktober 1994 lag tussen 7,5 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1994: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,3 miljoen inwoners.
    • 19 februari » De Geldersch-Overijsselsche Courant gaat samen met het eveneens door Kluwer uitgegeven Zutphens Dagblad en verschijnt onder de titel Gelders Dagblad.
    • 14 juni » De Tutsirebellen van het RPF en de Rwandese interim-regering die geheel uit Hutu's bestaat, komen in Tunis een staakt-het-vuren overeen.
    • 1 juli » De PTT opent het eerste GSM-netwerk in Nederland.
    • 1 juli » Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties publiceert een rapport waarin wordt geconcludeerd dat "de regering van Rwanda en de Hutu-strijdkrachten schuldig zijn aan de massaslachtingen op de Tutsi-bevolkingsgroep, die een vooropgezette en systematisch uitgevoerde campagne van genocide zijn".
    • 22 juli » Luitenant Yahya Jammeh grijpt met een groep jonge officieren de macht in de West-Afrikaanse staat Gambia.
    • 27 december » Zeker 115 journalisten komen in 1994 op gewelddadige wijze om het leven tijdens de uitoefening van hun beroep, maakt de Internationale Federatie van Journalisten bekend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1917 » Alice Pearce, Amerikaans actrice († 1966)
  • 1918 » Henri Vernes, Belgisch schrijver
  • 1918 » Tony Rolt, Brits autocoureur († 2008)
  • 1922 » Bram Huijser, Nederlands publicist († 2016)
  • 1922 » Leon Sullivan, Amerikaans geestelijke en mensenrechtenactivist († 2001)
  • 1923 » Bert Kaempfert, Duits componist, arrangeur en orkestleider († 1980)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Brug


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I144048.php : benaderd 8 februari 2026), "Pieter van der Brug (1919-1994)".