De temperatuur op 20 mei 1915 lag tussen 9,7 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
Trouwdag 10 oktober 1946
De temperatuur op 10 oktober 1946 lag tussen 3,9 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 8,9 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
17 februari » Een aantal prominente Nederlanders richt het Humanistisch Verbond op.
19 februari » Eerste uitzending van het AVRO-radioprogramma Arbeidsvitaminen.
1 mei » Encycliek Deiparae Virginis Mariae van paus Pius XII over de Tenhemelopneming van Maria.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
28 juni » De Grondwetgevende Vergadering van Italië kiest Enrico De Nicola tot voorlopig staatshoofd.
19 december » Hồ Chí Minh valt de Fransen aan in Hanoi.
Dag van overlijden 22 februari 1994
De temperatuur op 22 februari 1994 lag tussen -7,5 °C en -1,3 °C en was gemiddeld -3,5 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
17 maart » Schansspringer Toni Nieminen overbrugt in Planica een afstand van 203 meter en is daarmee de eerste man die meer dan 200 meter springt.
4 juni » De Angolese regering biedt de rebellen van Jonas Savimbi's UNITA een deel van het regionaal bestuur aan, maar voegt daaraan toe dat dit "het laatste en maximale aanbod" is in de vredesonderhandelingen over een oplossing voor de burgeroorlog in het Afrikaanse land.
26 juli » De Italiaanse justitie vaardigt een arrestatiebevel uit tegen Paolo Berlusconi, een broer van de Italiaanse premier Silvio Berlusconi, op verdenking van betrokkenheid bij de betaling van steekpenningen.
17 augustus » Koning Letsie III van Lesotho pleegt een koninklijke coup: hij zet de regering van premier Ntsu Mokhehle en het parlement buitenspel en kondigt nieuwe verkiezingen aan.
30 september » In de hoop verder bloedvergieten te voorkomen tussen Hutu's en de Tutsi's in Burundi benoemt het nationale parlement het waarnemende staatshoofd Sylvestre Ntibantunganya tot president.
27 oktober » Eerste gebruik van een online reclamebanner.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I143215.php : benaderd 24 september 2026), "Hendrik Babois (1915-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.