De temperatuur op 26 februari 1916 lag tussen -1,9 °C en 4,5 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
19 september » Oprichting van de Noorse voetbalclub FK Bodø/Glimt.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
Trouwdag 21 mei 1938
De temperatuur op 21 mei 1938 lag tussen 6,5 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 5,2 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
16 april » Groot-Brittannië erkent de Italiaanse annexatie van Abessinië.
2 september » De Republiek Hatay verklaart zich onafhankelijk van het door Frankrijk bestuurde Syrië.
23 september » De Ara Pacis Augustae wordt voor de tweede keer in zijn bestaan ingewijd. Sindsdien is het een van de beroemdste Romeinse monumenten.
9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
Dag van overlijden 1 februari 1998
De temperatuur op 1 februari 1998 lag tussen -9,1 °C en -1,6 °C en was gemiddeld -5,3 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
5 februari » In Six Flags America wordt de attractie ROAR geopend.
27 maart » Schaatsster Marianne Timmer verbetert in Calgary haar eigen, ruim één maand oude Nederlands record op de 500 meter (39,03 seconden) en noteert op klapschaatsen een tijd van 38,92 seconden.
30 maart » Marcelo Ríos lost Pete Sampras na 102 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Chileen moet die positie na vier weken weer afstaan aan diezelfde Amerikaan.
23 juli » Puntland, in het noordoosten van Somalië, verklaart tijdelijk onafhankelijk te zijn totdat het Oost-Afrikaanse land weer stabiel is en een centrale overheid heeft.
4 september » De laatste aflevering van Flodder wordt uitgezonden. De televisieserie kent 62 afleveringen in 5 seizoenen. Verder heeft het drie films.
14 november » Het Nederlands rugbyteam lijdt de grootste nederlaag uit de geschiedenis: de ploeg verliest in Huddersfield met 110-0 van grootmacht Engeland in een WK-kwalificatiewedstrijd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I141525.php : benaderd 25 september 2026), "Eland Postma (1916-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.