Weening en Achtkarspelen e.o. » Jacoba Dijkstra (1917-1986)

Persoonlijke gegevens Jacoba Dijkstra 

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Jacoba Dijkstra

Zij is getrouwd met Rinze van Wieren.

Zij zijn getrouwd op 1 juni 1940 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacoba Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacoba Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacoba Dijkstra


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 mei 1917 lag tussen 9,5 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
    • 20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
    • 26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
    • 15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
    • 25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.
  • De temperatuur op 1 juni 1940 lag tussen 5,3 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 29 februari » De film Gone with the Wind wint acht Oscars.
    • 5 maart » Jozef Stalin ondertekent het bevel om duizenden Poolse krijgsgevangenen om te brengen (Bloedbad van Katyn)
    • 24 mei » Igor Sikorsky voert de eerste succesvolle vlucht uit met een helikopter met 1 rotor.
    • 14 juni » Duitsland valt Parijs binnen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 24 juli » De Nederlandsche Unie, geleid door J. de Quay, L. Einthoven en J. Linthorst Homan, presenteert zich. Men zoekt samenwerking met de Duitse bezetter.
    • 14 november » Bombardement op Coventry.
  • De temperatuur op 16 april 1986 lag tussen 5,6 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (36%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1986: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Mário Soares wordt gekozen tot president van Portugal, de eerste burgerpresident sinds 60 jaar.
    • 17 februari » Ondertekening te Luxemburg van de Europese Akte.
    • 27 februari » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Abel van regisseur Alex van Warmerdam gaat in première.
    • 31 maart » Een Boeing 727 van Mexicana op weg naar Puerto Vallarta vat vlam en stort neer in de bergen ten noordwesten van Mexico-Stad, 166 mensen komen om.
    • 3 april » IBM toont hun eerste draagbare computer, de PC Convertible.
    • 12 oktober » Heiligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I141521.php : benaderd 4 oktober 2026), "Jacoba Dijkstra (1917-1986)".