Weening en Achtkarspelen e.o. » Sybrigje Rispens (1887-1971)

Persoonlijke gegevens Sybrigje Rispens 


Gezin van Sybrigje Rispens

Zij is getrouwd met Frans Dijk.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1912 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Ymkje Dijk  1915-1980
  2. Hans Dijk  1917-
  3. Beitske Dijk  1921-2005

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sybrigje Rispens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sybrigje Rispens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sybrigje Rispens

Sybrigje Rispens
1887-1971

1912

Frans Dijk
1886-1954

Ymkje Dijk
1915-1980
Hans Dijk
1917-????
Beitske Dijk
1921-2005

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1887, Kollumerland c.a.
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/15037/rispens
  3. Huwelijksregister 1912, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 december 1887 lag rond de 1,6 °C. Er was 6 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
  • De temperatuur op 9 mei 1912 lag tussen 8,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Boven de Amerikaanse staat Missouri maakt Albert Berry de eerste parachutesprong uit een vliegtuig
    • 30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
    • 28 november » Onafhankelijkheid van Albanië
    • 3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
  • De temperatuur op 7 oktober 1971 lag tussen 0,8 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 10,1 uur zonneschijn (90%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Na een coup in Oeganda neemt Idi Amin de plaats in van president Milton Obote.
    • 9 februari » In het Zuid-Duitse Aitrang komen 28 mensen om het leven als om 18:44 uur NS/SBB TEE treinstel Ram 501 met een te hoge snelheid door een krappe S-bocht raast, en uit de rails loopt.
    • 13 februari » Ontslag van Léon Lommel als bisschop van Luxemburg. Hij wordt opgevolgd door zijn coadjutor Jean Hengen.
    • 1 juli » De Utrechtse gemeentes Jutphaas en Vreeswijk worden samengevoegd tot de nieuwe gemeente Nieuwegein.
    • 3 september » Qatar wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 4 september » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten brengt in Leipzig het wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.54,2.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1878 » Jozef Stalin, Sovjet-Russisch dictator († 1953)
  • 1879 » Paul Klee, Duits-Zwitsers kunstschilder († 1940)
  • 1883 » Armgard von Cramm, Duits prinses van Lippe-Biesterfeld, moeder van Prins Bernhard († 1971)
  • 1884 » Philip Van Isacker, Belgisch politicus († 1951)
  • 1890 » Edward Poppe, Vlaams priester († 1924)
  • 1894 » Dick Laan, Nederlands kinderboekenschrijver († 1973)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rispens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rispens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rispens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rispens (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I141078.php : benaderd 28 september 2026), "Sybrigje Rispens (1887-1971)".