Weening en Achtkarspelen e.o. » Willem Schripsema (1863-1936)

Persoonlijke gegevens Willem Schripsema 


Gezin van Willem Schripsema

Hij is getrouwd met Boutje Davids.

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1890 te Leens (Gr), hij was toen 27 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Hotze Schripsema  1891-1960 
  2. Willemina Schripsema  1894-1981 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Schripsema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Schripsema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Schripsema


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1863, Kollumerland c.a.
  2. Overlijdensregister 1936, Kollumerland c.a.
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/15465/schripsema
  4. Huwelijksregister Leens 1890

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 januari 1863 lag rond de 0,5 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
  • De temperatuur op 22 mei 1890 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
  • De temperatuur op 13 oktober 1936 lag tussen 7,5 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
    • 16 juni » In Nijmegen wordt de Waalbrug, destijds langste boogspanningbrug van Europa, geopend door koningin Wilhelmina.
    • 24 oktober » Hitler en Mussolini sluiten het verdrag dat de basis wordt van de 'As' tussen Berlijn en Rome.
    • 23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
    • 30 november » Het Crystal Palace in Londen brandt volledig af.
    • 11 december » Koning Eduard VIII van het Verenigd Koninkrijk doet afstand van de troon om te kunnen trouwen met Wallis Simpson, een gescheiden Amerikaanse vrouw.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schripsema


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I141073.php : benaderd 10 oktober 2026), "Willem Schripsema (1863-1936)".