De temperatuur op 6 maart 1906 lag tussen 7,1 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Dag van overlijden 18 januari 1931
De temperatuur op 18 januari 1931 lag tussen -0,5 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
8 december » Octrooi op coaxkabel verleend aan Lloyd Espenschied en Herman Affel.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I140451.php : benaderd 24 december 2025), "Hilbrand Klaas Dam (1906-1931)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.