Weening en Achtkarspelen e.o. » Hilje Aalfs (1916-)

Persoonlijke gegevens Hilje Aalfs 

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Hilje Aalfs

Zij is getrouwd met Fier Jan van der Helden.

Zij zijn getrouwd op 30 december 1941 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hilje Aalfs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hilje Aalfs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hilje Aalfs

Harke Aalfs
1844-1914
Hilje Bos
1844-1886
Derk Aalfs
1879-1960
Antje Nicolai
1880-1966

Hilje Aalfs
1916-????

1941

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 mei 1916 lag tussen 6,7 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 13,1 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 15 maart » De Universiteit van Gent wordt vernederlandst; dit wordt echter na het einde van de Eerste Wereldoorlog weer teruggedraaid.
    • 18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
    • 14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
    • 28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
    • 30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
  • De temperatuur op 30 december 1941 lag tussen -1,2 °C en 4,4 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Franklin Delano Roosevelt wordt voor de derde maal als president geïnaugureerd, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
    • 4 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 9 maart » De Duitse bezetters ontbinden alle Nederlandse omroepen; de Rijksradio Omroep, ook wel de Nederlandsche Omroep genoemd, kwam ervoor in de plaats.
    • 11 september » Franklin Delano Roosevelt verklaart in reactie op de Duitse aanvallen met onderzeeboten dat de Amerikaanse vloot voortaan met geweld zal reageren (FDR Fireside Chat: "On Maintaining Freedom of the Seas"), en loopt hiermee vooruit op de formele oorlogsverklaring van december 1941 (na 'Pearl Harbor').
    • 26 november » De Verenigde Staten overhandigen Japan het Hull-ultimatum.
    • 8 december » In het concentratiekamp Chełmno bij Łódź gebruikt Duitsland voor het eerst op vrachtwagens gemonteerde gaskamers om joden te vermoorden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1914 » Jan Bonekamp, Nederlands verzetsman († 1944)
  • 1914 » Max Perutz, Oostenrijks biochemicus († 2002)
  • 1918 » Bram Pais, Nederlands-Amerikaans natuurkundige en wetenschapshistoricus († 2000)
  • 1919 » Jo Stroomberg, Nederlands zwemster († 1984)
  • 1919 » Mitja Ribičič, Sloveens communist en politicus († 2013)
  • 1919 » Sven Olsson (29), Zweeds voetballer

Over de familienaam Aalfs

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Aalfs.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Aalfs.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Aalfs (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I140316.php : benaderd 15 oktober 2026), "Hilje Aalfs (1916-)".