De temperatuur op 26 april 1913 lag tussen 7,6 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
7 oktober » Henry Ford introduceert de lopende band.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
Trouwdag 16 juli 1932
De temperatuur op 16 juli 1932 lag tussen 12,5 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 6,7 mm neerslag gedurende 3,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
5 februari » Benoeming van Guillaume Lemmens tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
7 februari » James Chadwick publiceert in het tijdschrift Nature voor het eerst over het neutron, een deeltje zonder elektrische lading dat voorkomt in atoomkernen.
27 februari » James Chadwick verifieert experimenteel het bestaan van het neutron, dat hij al eerder vermoedde.
20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
3 oktober » Irak wordt onafhankelijk.
25 december » Als eerste in de geschiedenis speelt de BBC een magnetische geluidsopname af in een radio-uitzending.
Dag van overlijden 9 november 2005
De temperatuur op 9 november 2005 lag tussen 2,9 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
20 maart » Bjørn Einar Romøren verbreekt het wereldrecord schansspringen, hij behaalt een afstand van 239 meter.
24 april » Kardinaal Joseph Ratzinger wordt ingehuldigd als de 265e paus van de Rooms-Katholieke Kerk met de naam Paus Benedictus XVI.
18 mei » CSKA Moskou wint als eerste Russische voetbalclub een Europese trofee. In Lissabon wordt de UEFA-Cup gewonnen door Sporting Lissabon met 3-1 te verslaan.
13 juni » Popster Michael Jackson wordt door de jury vrijgesproken van beschuldiging tot kindermisbruik. De jury acht alle 10 aanklachten ongegrond en Jackson onschuldig.
11 september » Judoka Dennis van der Geest wordt in Caïro wereldkampioen in de open klasse.
31 oktober » Het United Nations Environment Programme (UNEP) publiceert een atlas met veranderingen van meren in Afrika als gevolg van klimaatverandering: het Tsjaadmeer is massief verkleind, de oevers van het Nakurameer in Kenia zijn ontbost en de oevers van het Victoriameer zijn sterk bevolkt gedurende de laatste tientallen jaren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I139505.php : benaderd 25 september 2026), "Jeltje Benedictus (1913-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.