Weening en Achtkarspelen e.o. » Folkert Tangerman (1904-1984)

Persoonlijke gegevens Folkert Tangerman 


Gezin van Folkert Tangerman

Hij is getrouwd met Aafke de Jager.

Zij zijn getrouwd op 23 februari 1928 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Folkert Tangerman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Folkert Tangerman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Folkert Tangerman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1904, Tietjerksteradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/494673/tangerman
  3. Huwelijksregister 1928, Dantumadeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 juli 1904 lag tussen 16,4 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 20,7 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
    • 4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
    • 12 februari » Eerste editie van de Deense sensatiekrant Ekstra Bladet.
    • 17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 31 oktober » Het Nationaal Congres van Brazilië keurt de Wet voor Verplichte Vaccinatie goed, wat de aanleiding is voor de "Vaccinrevolte".
  • De temperatuur op 23 februari 1928 lag tussen -3,4 °C en 3,9 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Totstandkoming eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en Nederlands-Indië via Radio Kootwijk
    • 15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
    • 12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
    • 12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Amsterdam.
    • 1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
    • 22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
  • De temperatuur op 22 oktober 1984 lag tussen 7,3 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 12,8 mm neerslag gedurende 10,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1984: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,4 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Het zesjarige meisje Stormie Jones uit Texas is de eerste mens die een geslaagde gecombineerde hart-levertransplantatie ondergaat.
    • 23 mei » Verkiezing van Richard von Weizsäcker tot zesde bondspresident van West-Duitsland.
    • 14 juni » Door bomaanslagen op elektriciteitsmasten zit twee derde van de elf miljoen Chilenen tot anderhalf uur zonder elektriciteit. De aanslagen worden opgeëist door de linkse guerrillabeweging Patriottisch Front Manuel Rodriguez.
    • 22 juli » De Franse wielrenner Laurent Fignon wint voor de tweede keer de Ronde van Frankrijk.
    • 29 juli » Zwemmer Michael Gross uit West-Duitsland brengt bij de Olympische Spelen in Los Angeles zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.47,44.
    • 10 december » Desmond Tutu krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tangerman


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I139418.php : benaderd 12 oktober 2026), "Folkert Tangerman (1904-1984)".