Weening en Achtkarspelen e.o. » Dirk Postma (1922-2005)

Persoonlijke gegevens Dirk Postma 


Gezin van Dirk Postma

Hij is getrouwd met Maaike Kingma.

Zij zijn getrouwd op 7 oktober 1944 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Postma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk Postma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Postma

Jan Postma
1876-1962

Dirk Postma
1922-2005

1944

Maaike Kingma
1919-1986


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/112270/postma
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 mei 1922 lag tussen 2,3 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
    • 14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
    • 31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
    • 31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
    • 8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
    • 16 december » Gabriel Narutowicz, de eerste president van Polen, wordt vermoord.
  • De temperatuur op 7 oktober 1944 lag tussen 5,8 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
    • 19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
    • 13 april » Crash van een B-17 bommenwerper te Berismenil (La roche en ardenne)
    • 7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
    • 21 september » De Poolse 1e Onafhankelijke Parachutistenbrigade landt bij Driel in het kader van Operatie Market Garden.
    • 7 november » Franklin D. Roosevelt wordt voor een vierde termijn als president van de VS gekozen, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
  • De temperatuur op 23 december 2005 lag tussen 6,8 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2005: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,3 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Op het partijcongres neemt de PvdA een 'beginselmanifest' aan. Hiermee wordt afscheid genomen van het beginselprogramma uit 1977, waarin de nationalisatie van belangrijke industrieën, banken en verzekeringsmaatschappijen werd bepleit.
    • 24 juli » Het Amerikaans voetbalelftal wint de achtste editie van de CONCACAF Gold Cup door in de finale Brazilië met 1-0 (golden goal) te verslaan.
    • 9 augustus » In Melbourne verbetert de Australische zwemster Lisbeth Lenton haar eigen en één dag oude wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter): van 51,91 naar 51,70.
    • 9 oktober » Zaligverklaring van Clemens August von Galen (1878-1946), Duits kardinaal-bisschop van Münster, in Rome
    • 15 oktober » Er komt een nieuwe spelling van het Nederlands uit, middels een revisie van het Groene Boekje.
    • 13 november » Zaligverklaring van de Franse kluizenaar Charles de Foucauld (1858-1916) en de Italiaanse religieuzen Maria Pia Mastena (1881-1951) en Maria Crocifissa Curcio (1877-1957).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1919 » Liberace, Amerikaans pianist († 1987)
  • 1921 » Harry Carey jr., Amerikaans acteur († 2012)
  • 1924 » William Smith, Amerikaans zwemmer († 2013)
  • 1925 » Bobbejaan Schoepen, Belgisch zanger, gitarist, acteur en pretparkdirecteur († 2010)
  • 1925 » Nancy Roman, Amerikaans astronoom († 2018)
  • 1926 » Jan Lanser, Nederlands vakbondsbestuurder en politicus († 2019)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Postma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I139395.php : benaderd 30 september 2026), "Dirk Postma (1922-2005)".