Weening en Achtkarspelen e.o. » Klaas Jasper Douma (1915-)

Persoonlijke gegevens Klaas Jasper Douma 

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Klaas Jasper Douma

Hij is getrouwd met Martha Regina Geziena Reinoud Prak.

Zij zijn getrouwd op 17 januari 1940 te Arnhem (Gd), hij was toen 24 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Jasper Douma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Jasper Douma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Jasper Douma

Douwe Douma
1878-????

Klaas Jasper Douma
1915-????

1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 augustus 1915 lag tussen 8,8 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
    • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
    • 1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
    • 9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
    • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
  • De temperatuur op 17 januari 1940 lag tussen -12,1 °C en -6,4 °C en was gemiddeld -9,3 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 26 maart » De vliegers Noomen en De Vries halen in hun Fokker G.I-jachtkruiser een Whitley-bommenwerper van de Britse RAF neer die het Nederlandse luchtruim schendt.
    • 13 mei » Laatste kabinetsvergadering in Nederland voor het vertrek van de regering naar Engeland, in het Fort aan den Hoek van Holland.
    • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: Na het bombardement op Middelburg wordt de strijd in Zeeland opgegeven, drie dagen nadat Nederland capituleerde.
    • 10 juni » Italië verklaart de oorlog aan Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
    • 15 juni » Sovjet-troepen vallen Litouwen binnen.
    • 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1914 » Heidi Kabel, Duits actrice en volkszangeres († 2010)
  • 1914 » Josep Escolà, Spaans voetballer († 1998)
  • 1914 » Kay Walsh, Brits actrice († 2005)
  • 1915 » Louis Jansen, Nederlands verzetsstrijder en burgemeester († 2010)
  • 1915 » Norman Ramsey, Amerikaans natuurkundige en Nobelprijswinnaar († 2011)
  • 1915 » Holger Hagen, Duits acteur († 1996)

Over de familienaam Douma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Douma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Douma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Douma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I139238.php : benaderd 26 september 2026), "Klaas Jasper Douma (1915-)".