Weening en Achtkarspelen e.o. » Jannes Balkema (1904-1992)

Persoonlijke gegevens Jannes Balkema 


Gezin van Jannes Balkema

(1) Hij is getrouwd met Baukje Boorsma.

Zij zijn getrouwd op 23 april 1928 te Groningen (Gr), hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Het echtpaar is op 9 januari 1942 gescheiden.


(2) Hij is getrouwd met Hendrikje Postma.

Zij zijn getrouwd op 30 november 1944 te Groningen (Gr), hij was toen 40 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannes Balkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jannes Balkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jannes Balkema

Jan Balkema
1822-1921
Anje Koning
1874-1967

Jannes Balkema
1904-1992

(1) 1928
(2) 1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Leens 1904
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2101076/balkema
  3. Huwelijksregister Groningen 1928
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 augustus 1904 lag tussen 8,3 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Een groot deel van de Amerikaanse stad Baltimore brandt af.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
    • 15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 31 oktober » Einde van de pogingen van de Japanners om Port Arthur te veroveren in de Russisch-Japanse Oorlog
  • De temperatuur op 30 november 1944 lag tussen 4,3 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 9 maart » De door de Duitsers bezette Estische hoofdstad Tallinn raakt door een Sovjetbombardement zwaar beschadigd. Er vallen ca. 600 doden.
    • 20 juli » Bomaanslag van kolonel Claus Schenk Graf von Stauffenberg op het leven van Adolf Hitler mislukt.
    • 23 augustus » Michael van Roemenië, de laatste koning van Roemenië, pleegt een staatsgreep en roept de capitulatie uit.
    • 7 oktober » De eerste en enige gewapende opstand in het concentratiekamp Auschwitz door het Sonderkommando. Deze gebeurtenissen zijn verfilmd in de film The Grey Zone.
    • 18 november » Bombardement op de Maasbruggen: omstreeks 14.00 uur worden door de geallieerden 72 bommen van 1000 pond en 92 bommen van 500 pond afgeworpen.
    • 29 december » De slag om Boedapest begint.
  • De temperatuur op 16 mei 1992 lag tussen 8,8 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 13,5 uur zonneschijn (86%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1992: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,1 miljoen inwoners.
    • 3 februari » In Venezuela mislukt een poging tot staatsgreep onder leiding van luitenant-kolonel Hugo Chávez.
    • 5 mei » Tien minuten voor aanvang van de bekerwedstrijd tussen SC Bastia en Olympique Marseille stort een tijdelijke tribune van het Stade Armand Cesari gedeeltelijk in. Daarbij komen 18 mensen om het leven en raken 2300 toeschouwers gewond.
    • 29 mei » Voetbalclub Borac Banja Luka uit Bosnië wint de laatste editie van de Mitropacup door BVSC Boedapest (Hongarije) na strafschoppen (5-3) te verslaan.
    • 23 juli » Bij rellen in Blackburn, Burnley en Huddersfield vallen ten minste twaalf gewonden.
    • 9 oktober » Een meteoriet doorboort een geparkeerde auto in Peekskill, New York.
    • 19 oktober » De Servische politie bezet het federale ministerie van binnenlandse zaken van Joegoslavië in Belgrado.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Balkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Balkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Balkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Balkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I139188.php : benaderd 25 september 2026), "Jannes Balkema (1904-1992)".