De temperatuur op 28 juni 1905 lag tussen 11,8 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
Trouwdag 23 oktober 1925
De temperatuur op 23 oktober 1925 lag tussen 9,0 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 2,4 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Calvin Coolidge wordt herbeëdigd als 30e president van de Verenigde Staten, de eerste ceremonie die op de radio te horen is
14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
Dag van overlijden 23 oktober 2003
De temperatuur op 23 oktober 2003 lag tussen -5,3 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
22 februari » Na 12 jaar eindigt het Nederlandse televisieprogramma Oppassen!!!. Met 321 afleveringen is dit de langstlopende komedieserie in de geschiedenis van de Nederlandse televisie.
8 maart » In een referendum stemt de bevolking van Malta voor toetreding tot de Europese Unie.
16 maart » Wereldwijde demonstraties tegen de Irakoorlog.
21 april » De hockeysters van HC Rotterdam winnen op eigen terrein de Europacup II door in de finale het Russische Sintez Dzerjinsk met 5-2 te verslaan. In Spanje winnen de mannen van Amsterdam eveneens de Europacup II, ten koste van het Duitse Der Club an der Alster.
16 mei » Aruna Dindane van RSC Anderlecht wint voor de eerste keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
14 december » Verkiezingen in de Turkse Republiek Noord-Cyprus.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I139083.php : benaderd 12 oktober 2026), "Doederina Wobbes (1905-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.