14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
9 augustus » Kroning van Paus Pius X in Rome.
1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
Trouwdag 21 juni 1932
De temperatuur op 21 juni 1932 lag tussen 4,1 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
27 februari » James Chadwick verifieert experimenteel het bestaan van het neutron, dat hij al eerder vermoedde.
10 mei » Het Wilhelmus wordt het Nederlandse volkslied.
20 mei » Amelia Earhart begint aan de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan door een vrouwelijke piloot.
28 mei » De Afsluitdijk wordt om twee minuten over één 's middags gesloten; de Zuiderzee is nu het IJsselmeer.
11 juli » Muhammad Ali Bey al-Abid wordt president van Syrië.
25 december » Als eerste in de geschiedenis speelt de BBC een magnetische geluidsopname af in een radio-uitzending.
Dag van overlijden 9 maart 1973
De temperatuur op 9 maart 1973 lag tussen 0,1 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,6 uur zonneschijn (14%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I138820.php : benaderd 26 september 2026), "Duifke Duipmans (1903-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.