Weening en Achtkarspelen e.o. » Laas van Gunst (1868-1945)

Persoonlijke gegevens Laas van Gunst 


Gezin van Laas van Gunst

(1) Hij is getrouwd met Jantje de Boer.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1893 te Wonseradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Ids van Gunst  1898-????


(2) Hij is getrouwd met Pietertje Miedema.

Zij zijn getrouwd op 6 december 1902 te Wonseradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Laas van Gunst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Laas van Gunst

Laas van Gunst
1868-1945

(1) 1893
Ids van Gunst
1898-????
(2) 1902

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1868, Wonseradeel
  2. Overlijdensregister 1945, Wonseradeel
  3. Huwelijksregister 1893, Wonseradeel
  4. Huwelijksregister 1902, Wonseradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 april 1868 lag rond de 14,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 25 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 6 december 1902 lag tussen -11,9 °C en -6,4 °C en was gemiddeld -9,8 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (78%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Real Madrid wordt opgericht.
    • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
    • 19 april » De pogrom van Chisinau.
    • 28 mei » Encycliek Mirae Caritatis van Paus Leo XIII over de Heilige Eucharistie.
    • 2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
    • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
  • De temperatuur op 23 januari 1945 lag tussen -10,1 °C en -1,1 °C en was gemiddeld -4,3 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 1-0 te winnen van Uruguay.
    • 17 april » De Wieringermeer wordt door de Duitsers onder water gezet.
    • 29 april » Adolf Hitler trouwt met Eva Braun.
    • 28 juli » Een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht ramt per ongeluk het Empire State Building in New York.
    • 2 september » De Democratische Republiek van Vietnam verklaart zich onafhankelijk van Unie van Indochina.
    • 1 december » Onder leiding van Ab Goubitz wordt de eerste Nederlandse uitzending van de ochtendgymnastiek uitgezonden


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gunst


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I138726.php : benaderd 12 oktober 2026), "Laas van Gunst (1868-1945)".