1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
24 juni » Oprichting van de Engelse voetbalclub Brighton & Hove Albion in Brighton.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
Dag van overlijden 3 maart 1990
De temperatuur op 3 maart 1990 lag tussen 1,4 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,2 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
14 maart » Bij Rabta brandt de omstreden Libische gifgasfabriek Pharma 150 volledig af. Twee mensen komen daarbij om.
8 april » Schrijver Mario Vargas Llosa wint de eerste ronde van de Peruviaanse presidentsverkiezingen.
31 mei » In Turijn wordt het Stadio delle Alpi officieel geopend.
27 juli » Bij een bijeenkomst van de OPEC in Genève wordt een akkoord bereikt om de prijs voor een vat ruwe olie te verhogen tot 21 dollar.
28 augustus » Tornado's treffen de Amerikaanse staat Illinois, waarbij ten minste 23 mensen het leven laten.
21 november » Golfoorlog - Een Belgische delegatie van parlementsleden reist af naar Bagdad (Irak) om er te onderhandelen over de vrijlating van alle Belgische gijzelaars.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I138307.php : benaderd 24 december 2025), "Freerk Nieuwenhuis (1901-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.