De temperatuur op 12 april 1919 lag tussen 7,5 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 7,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 januari » Ierse Onafhankelijkheidsverklaring wordt aangenomen door het parlement van de Ierse Republiek.
23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
29 mei » De waarneming van verschoven sterrenposities tijdens een zonsverduistering bevestigt Albert Einsteins relativiteitstheorie.
14 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Radzionków.
14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
20 oktober » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Ceahlăul Piatra Neamț.
Trouwdag 24 mei 1941
De temperatuur op 24 mei 1941 lag tussen 7,3 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
7 maart » De Duitse onderzeebootkapitein Günther Prien, kapitein van de U-47 komt samen met zijn bemanning om het leven.
9 maart » Begin van het dagboek van Etty Hillesum.
16 maart » Eerste strip van Tom Poes.
13 april » Neutraliteitsovereenkomst wordt getekend tussen de Sovjet-Unie en Japan.
6 mei » Vjatsjeslav Molotov wordt als voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen (premier) van de Sovjet-Unie vervangen door Jozef Stalin.
4 september » USS Greer (DD-145) wordt beschoten door een Duitse onderzeeboot (U-652), alhoewel de VS neutraal zijn. Spanningen lopen op tussen de twee landen.
Dag van overlijden 4 mei 1994
De temperatuur op 4 mei 1994 lag tussen 7,8 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (33%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
26 april » Op de Japanse luchthaven Nagoya verongelukt een Taiwanese Airbus, 259 mensen komen om.
18 juli » Bomaanslag op het AMIA-gebouw: Een autobom verwoest het joods cultureel centrum in Buenos Aires, met 85 doden en ruim tweehonderd gewonden als gevolg.
21 augustus » Bij het neerstorten van een Marokkaans passagiersvliegtuig komen alle 44 inzittenden, onder wie 16 buitenlanders, om het leven. Het toestel verongelukt tien minuten na het opstijgen in de buurt van de stad Agadir.
21 augustus » In Algerije begint een dialoog tussen de regering van president Liamine Zéroual en vijf oppositiegroepen die in variërende mate positief staan tegenover het verboden fundamentalistische Front van Islamitische Redding (FIS).
16 oktober » De bevolking van Finland spreekt zich via een referendum in meerderheid (57 procent) uit voor toetreding tot de Europese Unie.
19 oktober » Een zelfmoordactie door een Hamas-lid op een bus in Tel Aviv eist 22 doden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I138245.php : benaderd 23 mei 2026), "Sybrigje van der Sluis (1919-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.