Weening en Achtkarspelen e.o. » Lieuwkje Postma (1918-2000)

Persoonlijke gegevens Lieuwkje Postma 


Gezin van Lieuwkje Postma

Zij is getrouwd met Sipke van der Veen.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1943 te Dantumadeel, Friesland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.Bron 3

met erkenning kind

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lieuwkje Postma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lieuwkje Postma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lieuwkje Postma


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Bevolkingsregister Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/212105/postma
  3. Huwelijksregister 1943, Dantumadeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 mei 1918 lag tussen 9,7 °C en 26,2 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 13,6 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 9 maart » In Wageningen wordt de landbouwhogeschool geopend.
    • 24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
    • 31 juli » Oprichting van AZC Zutphen, een Nederlandse amateurvoetbalclub uit Zutphen.
    • 16 november » De Democratische Republiek Hongarije wordt uitgeroepen
    • 1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
    • 9 december » Oprichting van de Finse Nationale Coalitiepartij.
  • De temperatuur op 15 mei 1943 lag tussen 7,7 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 13,3 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Het Duitse leger verliest de Slag om Stalingrad van het Rode Leger. Dit is een van de keerpunten van de Tweede Wereldoorlog.
    • 20 februari » Mexico - De vulkaan Paricutín ontstaat.
    • 31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
    • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
    • 6 juni » Eerste transport van kinderen vanuit Kamp Vught naar Sobibór, waar zij een dag na aankomst worden vergast. Dit betrof kinderen in de leeftijdcategorie van 0 tot en met 3 jaar, een dag later gevolgd door een groep kinderen van 4 tot 16 jaar. Totaal aantal: ruim 1200 kinderen.
    • 17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
  • De temperatuur op 5 januari 2000 lag tussen 1,4 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (82%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 2000: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,9 miljoen inwoners.
    • 22 januari » Na een staatsgreep tegen zittend president Jamil Mahuad wordt Gustavo Noboa aangewezen als de nieuwe president van Ecuador.
    • 22 februari » In seksclub 'Esther' in Haarlem worden vier mensen vermoord, onder wie een lid en een kandidaat-lid van de Hells Angels; het blijkt om een criminele afrekening te gaan.
    • 22 april » Six Flags Holland opent zijn deuren met vier nieuwe achtbanen.
    • 28 juni » Na zeven maanden getouwtrek keert het zesjarige bootvluchtelingetje Elián Gonzales met zijn vader terug naar Cuba.
    • 19 september » Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Olympische Spelen in Sydney het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 47,84. De Nederlander doet dat in de halve finales. Het oude record (48,18) stond sinds drie dagen op naam van de Australische zwemmer Michael Klim.
    • 2 november » Het ISS wordt vanaf nu permanent bewoond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Postma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I138135.php : benaderd 8 februari 2026), "Lieuwkje Postma (1918-2000)".