1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.
Trouwdag 21 mei 1924
De temperatuur op 21 mei 1924 lag tussen 12,7 °C en 24,3 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 11,7 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 februari » Canada verslaat de Verenigde Staten met 6-1 in de finale van het Olympisch ijshockeytoernooi in Chamonix-Mont-Blanc, en prolongeert daarmee tevens de wereldtitel.
22 februari » Calvin Coolidge houdt als eerste president van de Verenigde Staten een radiotoespraak vanuit het Witte Huis.
10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.
Dag van overlijden 28 november 1980
De temperatuur op 28 november 1980 lag tussen 0,8 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 16,1 mm neerslag gedurende 8,9 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (21%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
23 februari » De tanker Irenes Serenade explodeert bij het ten anker komen bij Pylos in Griekenland. Er vallen 2 doden en er komt 120000 m³ olie vrij.
29 februari » Een pand in de Vondelstraat in Amsterdam wordt na ontruiming opnieuw gekraakt waarna de eerste krakersrellen uitbreken.
3 maart » In Amsterdam wordt met tanks de barricade van krakers in de Vondelstraat doorbroken.
26 maart » In Parijs speelt het Nederlands voetbalelftal met 0-0 gelijk tegen Frankrijk in de voorbereiding op het EK voetbal 1980. Verdediger Luuk Balkestein van Sparta maakt zijn debuut voor Oranje.
25 april » De Amerikaanse militaire operatie om de gijzelaars uit de Amerikaanse ambassade in Teheran te bevrijden, mislukt.
27 juni » Een Italiaanse DC-9 met 81 inzittenden verongelukt boven de Tyrreense Zee; 17 jaar later blijkt de oorzaak een NAVO-raket te zijn.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I138040.php : benaderd 25 september 2026), "Arjen Postma (1899-1980)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.