8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
Dag van overlijden 10 augustus 1961
De temperatuur op 10 augustus 1961 lag tussen 10,1 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
25 januari » President John F. Kennedy geeft een persconferentie. Dit is de eerste keer dat een presidentiële persconferentie live wordt uitgezonden op de televisie.
31 mei » Oprichting van de Republiek van Zuid-Afrika.
8 juni » Huwelijk van hertog Edward van Kent en Katharine Worsley in York.
9 juni » In Turkije wordt een nieuwe grondwet van kracht met een tweekamerstelsel, die de militaire regering heeft aangenomen.
21 juli » Amerikaan Virgil Grissom wordt gelanceerd aan boord van de Mercury MR-4.
17 september » Premier Adnan Menderes van Turkije wordt geëxecuteerd, omdat hij schuldig is bevonden aan het schenden van de grondwet.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I137309.php : benaderd 12 oktober 2026), "Steven Douma (1902-1961)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.