28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
Trouwdag 22 mei 1926
De temperatuur op 22 mei 1926 lag tussen 8,8 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
4 juli » Oprichting van de Bosnische voetbalclub Borac Banja Luka.
26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
Dag van overlijden 10 juni 1971
De temperatuur op 10 juni 1971 lag tussen 11,3 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (11%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I137298.php : benaderd 11 oktober 2026), "Doeke Dam (1901-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.