Weening en Achtkarspelen e.o. » Sieger Dantuma (1900-1988)

Persoonlijke gegevens Sieger Dantuma 

  • Hij is geboren op 26 februari 1900 in Westergeest, gem. Kollumerland c.a., Friesland, Nederland.Bron 1
  • Hij is overleden op 10 december 1988 in -, hij was toen 88 jaar oud.Bron 2
  • Hij is begraven in Westergeest, gem. Kollumerland c.a., Friesland, Nederland.
  • Een kind van Klaas Dantuma en Pietje Westra
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 februari 2023.

Gezin van Sieger Dantuma

Hij is getrouwd met Trijntje Kloostra.

Zij zijn getrouwd op 8 september 1923 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sieger Dantuma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sieger Dantuma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sieger Dantuma

Klaas Dantuma
1869-1937
Pietje Westra
1866-1927

Sieger Dantuma
1900-1988

1923

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1900, Kollumerland c.a.
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/446710/dantuma
  3. Huwelijksregister 1923, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 februari 1900 lag rond de 10,0 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
    • 15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
    • 19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
    • 3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
    • 12 december » US Steel wordt opgericht.
    • 16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
  • De temperatuur op 8 september 1923 lag tussen 5,3 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
    • 4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
    • 23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
    • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
    • 9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
    • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
  • De temperatuur op 10 december 1988 lag tussen 9,3 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Het Nederlandse televisieprogramma De Eerste de Beste met Walter Tiemessen en Tom Blom zendt de eerste rechtstreekse domino-uitzending uit.
    • 23 februari » Schaatsster Yvonne van Gennip wint de 3000 meter (goud) in Calgary tijdens de Olympische Winterspelen.
    • 10 augustus » Matt Biondi scherpt bij de Olympische Spelen in Seoel zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 48,42. Het oude record (48,74) stond sinds 24 juni 1986 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 28 augustus » Tijdens een luchtshow op de vliegbasis Ramstein in West-Duitsland bij het voorvliegen van het Frecce Tricolori demonstratieteam botsen drie vliegtuigen tegen elkaar, 70 mensen komen om het leven.
    • 22 november » De Zuid-Afrikaanse regering stemt in met het compromisvoorstel voor de terugtrekking van de naar schatting 50.000 Cubanen uit Angola en het verlenen van onafhankelijkheid aan Namibië.
    • 1 december » Een overlevende van de Holocaust gooit zoutzuur naar de advocaat van de door een Jeruzalemse rechtbank ter dood veroordeelde nazi-oorlogsmisdadiger John Demjanjuk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dantuma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dantuma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dantuma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dantuma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I136213.php : benaderd 24 september 2026), "Sieger Dantuma (1900-1988)".