1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
Dag van overlijden 30 januari 1988
De temperatuur op 30 januari 1988 lag tussen 3,4 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
23 februari » Schaatsster Yvonne van Gennip wint de 3000 meter (goud) in Calgary tijdens de Olympische Winterspelen.
26 februari » De Duitse atleet Carlo Thränhardt evenaart bij atletiekwedstrijden in Berlijn het bijna één jaar oude wereldrecord hoogspringen van Patrik Sjöberg: 2,43 meter.
4 april » Trainer Han Berger van FC Utrecht haalt in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle zijn ploeg van het veld als Kevin Young een overtreding begaat, daarbij zelf zijn been breekt en een rode kaart krijgt van scheidsrechter Jan Dolstra. Berger krijgt een schorsing van vier wedstrijden, Young vijf duels.
22 april » Vier gendarmes worden gedood in het Franse overzeese gebiedsdeel Nieuw-Caledonië, nadat ze in een hinderlaag zijn gelopen van separatistische Kanaken op het noordelijke eiland Ouvea.
23 april » Jelle Nijdam wint de 23ste editie van de Amstel Gold Race.
2 december » Benazir Bhutto wordt minister-president van Pakistan. Ze is de eerste vrouwelijke regeringsleider in een door de islam gedomineerd land.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I136031.php : benaderd 23 september 2026), "Petronella Adriana Broersma (1900-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.