De temperatuur op 24 oktober 1905 lag tussen -3,0 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 0,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
Trouwdag 22 mei 1930
De temperatuur op 22 mei 1930 lag tussen 6,7 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
18 juni » Oprichting van het Nationaal Instituut voor de Radio-omroep (NIR), de Belgische officiële radio.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
Dag van overlijden 26 december 2005
De temperatuur op 26 december 2005 lag tussen -2,2 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
5 februari » De Efteling ontvangt de THEA Classic Award, een 'lifetime achievement award’ in de entertainmentwereld. De Efteling is het tweede park ter wereld dat deze oeuvreprijs krijgt, na het Tivoli in Kopenhagen (Denemarken).
20 maart » Bjørn Einar Romøren verbreekt het wereldrecord schansspringen, hij behaalt een afstand van 239 meter.
15 april » De bouw aan de Burj Khalifa is begonnen, wat uiteindelijk het hoogste gebouw ter wereld moet gaan worden.
10 juli » De Zwitserse wielrenster Nicole Brändli wint de Ronde van Italië voor vrouwen met ruim een minuut voorsprong op de Spaanse Joane Somarriba. Edita Pučinskaitė uit Litouwen eindigt als derde.
5 oktober » Start uitzendingen van TV Oranje.
2 december » In Europa wordt de nieuwe spelcomputer van Microsoft uitgebracht, de Xbox 360. Wegens beperkte voorraden en een grote vraag, kan niet elke potentiële koper worden voorzien van het apparaat.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I135247.php : benaderd 12 oktober 2026), "Sijtske Sikkema (1905-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.