Weening en Achtkarspelen e.o. » Jelle Maarten Komrij (1901-1975)

Persoonlijke gegevens Jelle Maarten Komrij 


Gezin van Jelle Maarten Komrij

Hij is getrouwd met Tjerkje Rienks.

Zij zijn getrouwd op 29 december 1942 te Leeuwarderadeel (Fr), hij was toen 41 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jelle Maarten Komrij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jelle Maarten Komrij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jelle Maarten Komrij

Tettje Sipma
1880-1951

Jelle Maarten Komrij
1901-1975

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1901, Oostdongeradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/267363/komrij
  3. Huwelijksregister 1942, Leeuwarderadeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 april 1901 lag tussen 3,3 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (53%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
    • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
    • 1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
    • 14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
    • 2 december » Gillette verkrijgt het octrooi op het verwisselbare scheermesje.
    • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
  • De temperatuur op 29 december 1942 lag tussen -2,0 °C en 3,1 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 14,9 mm neerslag gedurende 7,7 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 20 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Deportes Temuco.
    • 5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
    • 22 mei » Mexico verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
    • 12 november » Het Britse Achtste Leger onder generaal en later veldmaarschalk Bernard Montgomery neemt Tobroek in.
    • 6 december » De RAF bombardeert de Philipsfabrieken in Eindhoven om de levering van goederen aan de Duitsers te laten stagneren.
    • 25 december » De Japanse onderzeeboot I 66 torpedeert ten noorden van Kuching de Nederlandse onderzeeboot K XVI waarbij alle 36 bemanningsleden om het leven komen.
  • De temperatuur op 1 maart 1975 lag tussen -1,0 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 16 april » De Rode Khmer verovert de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh.
    • 23 april » Pete Ham van Badfinger pleegt zelfmoord op 27-jarige leeftijd.
    • 10 juni » De Tweede Kamer kiest de F-16 als opvolger van de Starfighter.
    • 27 juni » De Voorzitter van de Staatsraad van Bulgarije, Todor Zjivkov, stelt Paus Paulus VI tijdens een audiëntie in Rome op de hoogte van de dood van bisschop Eugen Bossilkov in een gevangenis in Sofia in 1952.
    • 3 september » Eerste uitzending van Hilversum 3 in stereo. Ingebruikname stereo DJ meubel.
    • 27 september » In Utrecht wordt een grote demonstratie gehouden (door het kabinet georganiseerd) tegen de executie van vijf jonge Spaanse verzetsstrijders.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Komrij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Komrij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Komrij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Komrij (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I135001.php : benaderd 28 september 2026), "Jelle Maarten Komrij (1901-1975)".