De temperatuur op 14 augustus 1906 lag tussen 15,8 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 7,6 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
Trouwdag 28 mei 1936
De temperatuur op 28 mei 1936 lag tussen 7,1 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
8 september » Verloving tussen prinses Juliana der Nederlanden en Bernhard van Lippe-Biesterfeld.
31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
Dag van overlijden 12 september 1992
De temperatuur op 12 september 1992 lag tussen 8,5 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (41%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 februari » Een F-16 op weg naar vliegbasis Twente stort neer op de Hengelose wijk Hasseler Es.
12 juni » Op de bodem van de Baai van Guanabara in Brazilië wordt door enkele in duikerspakken gehulde deelnemers aan het Global Forum, de alternatieve milieuconferentie, een verdrag ter bescherming van de oceanen getekend.
29 juli » Met de aankomst van 21 vrachtwagens met levensmiddelen in de Bosnische hoofdstad Sarajevo is de lang geplande corridor over land vanaf de Kroatische kuststad Split geopend.
16 augustus » Bij atletiekwedstrijden in Keulen verbetert Moses Kiptanui het wereldrecord op de 3.000 meter van de Marokkaan Saïd Aouita (7.29,45) tot 7.28,96.
24 oktober » De Canadese honkbalclub Toronto Blue Jays wint als eerste Canadese club (en tevens voor de eerste keer in de clubgeschiedenis) de World Series.
30 november » Een treinongeval bij Hoofddorp kost vijf mensen het leven, 33 mensen raken gewond.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I134519.php : benaderd 29 september 2026), "Anna Postma (1906-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.