Weening en Achtkarspelen e.o. » Johannes Snip (1900-1954)

Persoonlijke gegevens Johannes Snip 


Gezin van Johannes Snip

Hij is getrouwd met Aaltje Hut.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1925 te Leek (Gr), hij was toen 24 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Snip?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Snip

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Snip

Jan Snip
1837-1907
Jelle Snip
1873-1950

Johannes Snip
1900-1954

1925

Aaltje Hut
1899-1975


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Grootegast 1900
  2. Overlijdensregister Groningen 1954
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/1983716/snip
  4. Huwelijksregister Leek 1925

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 september 1900 lag rond de 11,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
    • 2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
    • 1 juni » In Rotterdam besluiten enkele schooljongens tot de oprichting van voetbalclub Neptunus, die 43 jaar later ook een honkbalafdeling krijgt.
    • 2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
    • 19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
    • 15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
  • De temperatuur op 9 mei 1925 lag tussen 7,1 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 4,0 mm neerslag. Er was 6,7 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
    • 8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
    • 18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
    • 25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
    • 15 oktober » Oprichting van de Deense voetbalclub Hvidovre IF.
    • 3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
  • De temperatuur op 24 mei 1954 lag tussen 3,8 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 27 juni » Operatie PBSUCCESS: Het leger, gesteund door de CIA, werpt de democratisch gekozen regering van Jacobo Arbenz Guzmán van Guatemala omver.
    • 14 juli » De Vietminh verslaat het Franse leger bij de slag om Điện Biên Phủ.
    • 23 augustus » Vliegtuigongeluk in zee bij Bergen (Noord-Holland) met 21 doden tot gevolg.
    • 4 september » Het standbeeld van Bartje wordt onthuld in Assen.
    • 24 oktober » Dwight D. Eisenhower belooft Amerikaanse steun aan Zuid-Vietnam.
    • 15 december » De status van de Nederlandse Antillen en Suriname als deel van het Koninkrijk der Nederlanden wordt vastgelegd in het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Snip

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Snip.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Snip.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Snip (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I133999.php : benaderd 8 februari 2026), "Johannes Snip (1900-1954)".