Weening en Achtkarspelen e.o. » Kornelis de Vos (1886-1955)

Persoonlijke gegevens Kornelis de Vos 


Gezin van Kornelis de Vos

Hij is getrouwd met Maaike de Jager.

Zij zijn getrouwd op 28 december 1922 te Schoterland, Friesland, Nederland, hij was toen 36 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Kornelis de Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1886, Schoterland
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2037449/vos_de
  3. Huwelijksregister 1922, Schoterland

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 juli 1886 lag rond de 19,5 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
  • De temperatuur op 20 januari 1955 lag tussen -9,3 °C en -0,7 °C en was gemiddeld -5,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
    • 6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
    • 29 mei » Eerste file in Nederland.
    • 21 juni » Het eerste Nijntjeboekje komt uit.
    • 4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
    • 6 oktober » De Franse autofabrikant Citroën introduceert de Citroën DS.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Vos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Vos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Vos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Vos (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I133961.php : benaderd 24 september 2026), "Kornelis de Vos (1886-1955)".