Weening en Achtkarspelen e.o. » Jacoba Dam (1904-1959)

Persoonlijke gegevens Jacoba Dam 


Gezin van Jacoba Dam

Zij is getrouwd met Jan de Vries.

Zij zijn getrouwd op 29 september 1935 te Opsterland (Fr), zij was toen 31 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacoba Dam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1904, Haskerland
  2. Overlijdensregister 1959, Smallingerland
  3. Huwelijksregister 1935, Opsterland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 maart 1904 lag tussen 4,1 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
    • 18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
    • 16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
    • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
    • 4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
  • De temperatuur op 9 juli 1959 lag tussen 16,5 °C en 34,0 °C en was gemiddeld 24,7 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 12,0 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
    • 10 maart » In Tibet begint een opstand tegen de Chinese overheersing die duizenden Tibetanen het leven zou kosten.
    • 17 maart » Bisschopswijding van Petrus Moors, Nederlands bisschop van Roermond, door aartsbisschop Bernardus Alfrink van Utrecht.
    • 31 maart » De Maasbode komt voor het laatst uit als zelfstandige krant.
    • 29 mei » Onder de bietenakker van boer Boon in Slochteren boort de NAM aardgas aan.
    • 1 juli » Willem Duys maakt zijn debuut als televisiepresentator.
    • 20 augustus » De SS Rotterdam wordt door de Holland Amerika Lijn in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dam (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I133609.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jacoba Dam (1904-1959)".