Weening en Achtkarspelen e.o. » Tamme Hooyenga (1908-)

Persoonlijke gegevens Tamme Hooyenga 


Gezin van Tamme Hooyenga

Hij is getrouwd met Hendrika Catharina Ritsma.

Zij zijn getrouwd op 27 september 1934 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tamme Hooyenga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tamme Hooyenga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tamme Hooyenga


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1908, Tietjerksteradeel
  2. Huwelijksregister 1934, Tietjerksteradeel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 juni 1908 lag tussen 15,7 °C en 28,7 °C en was gemiddeld 21,2 °C. Er was 3,3 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
    • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
    • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
    • 19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
    • 15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
    • 24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
  • De temperatuur op 27 september 1934 lag tussen 6,4 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 7,5 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
    • 11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
    • 14 maart » Dionigi Tettamanzi, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Milaan († 2017)
    • 1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
    • 22 juli » Buiten het Biograph Theatre in Chicago wordt Amerikaanse "aartsvijand nummer één", John Dillinger, dodelijk verwond door FBI-agenten.
    • 18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hooyenga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hooyenga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hooyenga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hooyenga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I133500.php : benaderd 5 oktober 2026), "Tamme Hooyenga (1908-)".