De temperatuur op 25 december 1906 lag tussen -2,8 °C en 3,6 °C. Er was 7,3 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
Dag van overlijden 31 december 1980
De temperatuur op 31 december 1980 lag tussen 6,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
14 maart » Céline Purcell, Nederlands actrice en musicalster
24 maart » De El Salvadoraanse aartsbisschop en mensenrechtenactivist Óscar Romero wordt vermoord.
20 april » Bernard Hinault wint de 66ste editie van Luik-Bastenaken-Luik.
16 mei » Sovjet-atleet Joeri Sedych verbetert tot tweemaal toe het wereldrecord kogelslingeren en brengt het uiteindelijk op een afstand van 80,64 meter.
10 september » Het Nederlands voetbalelftal begint de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1982 met een 2-1 nederlaag in en tegen Ierland. Oranje telt vier debutanten in Dublin: Ronald Spelbos (AZ’67), Toine van Mierlo (Willem II), Jan van Deinsen (Feyenoord) en doelman Joop Hiele (Feyenoord).
18 december » In Nederland wordt abortus provocatus door de Tweede Kamer gelegaliseerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I133224.php : benaderd 8 februari 2026), "Hindrik Folkert Smit (1906-1980)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.