Weening en Achtkarspelen e.o. » Rensche Douma (1910-2000)

Persoonlijke gegevens Rensche Douma 


Gezin van Rensche Douma

Zij is getrouwd met Berend Tiemersma.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1936 te Leeuwarden (Fr), zij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rensche Douma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rensche Douma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rensche Douma

Jacob Douma
1868-1958

Rensche Douma
1910-2000

1936

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1910, Dantumadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/711004/douma
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 februari 1910 lag tussen -1,0 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
    • 15 april » Charles Daniels scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.02,8. Het oude record stond sinds 20 juli 1908 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
    • 10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
    • 5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
    • 24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
  • De temperatuur op 20 mei 1936 lag tussen 8,4 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 12,2 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Drie Hongaars-Nederlandse zussen nemen in Italië hun eerste lied Guarany Guaranà op als het Trio Lescano.
    • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
    • 16 juni » In Nijmegen wordt de Waalbrug, destijds langste boogspanningbrug van Europa, geopend door koningin Wilhelmina.
    • 5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
    • 25 oktober » Duitsland en Italië sluiten een bondgenootschap, de zogenaamde As Rome-Berlijn.
    • 25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
  • De temperatuur op 17 april 2000 lag tussen 6,7 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (41%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 2000: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Gerrit Komrij wordt uitgeroepen tot Dichter des Vaderlands.
    • 26 april » Het Andorrees voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit haar geschiedenis. De ploeg wint in een vriendschappelijk duel op eigen veld met 2-0 van Wit-Rusland.
    • 16 juni » De Veiligheidsraad neemt naar aanleiding van hernieuwde gevechten tussen Oeganda en Rwanda in Kisangani unaniem een resolutie (1304) aan waarin het optreden van beide landen in de DR Congo veroordeeld wordt.
    • 20 september » Oud-discuswerpster María Urrutia wint als gewichthefster de eerste gouden olympische medaille ooit voor Colombia.
    • 20 september » Zwemster Inge de Bruijn verbetert bij de Olympische Spelen in Sydney haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag met drie honderdste van een seconde: van 53,80 naar 53,77.
    • 31 oktober » De eerste bemanning voor het internationale ruimtestation ISS wordt met een Sojoez gelanceerd vanaf Bajkonoer. Yoeri Gidzenko, Sergei Krikaljov en William Shepherd zullen zich vooral bezighouden met de afbouw van het station, dat in 2005 klaar moet zijn. Ze zullen na vier maanden (in februari 2001) worden afgelost. Ze komen op 2 november 2000 in ISS aan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Douma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Douma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Douma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Douma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I132794.php : benaderd 26 september 2026), "Rensche Douma (1910-2000)".