De temperatuur op 25 oktober 1906 lag tussen 9,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 1,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
12 maart » Stormvloed van 1906 na extreem hoog water op de Westerschelde. Diverse zeedijken breken door, met grote schade tot gevolg. Doordat de stormvloed overdag plaatsvindt, vallen er geen doden. Net over de grens in het Waasland verdrinken in totaal 8 mensen.
18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
Trouwdag 3 december 1927
De temperatuur op 3 december 1927 lag tussen -0,2 °C en 1,7 °C en was gemiddeld 0,9 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
13 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub América de Cali.
9 mei » Canberra vervangt Melbourne als hoofdstad van Australië
20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
6 oktober » De eerste sprekende film The Jazz Singer in première.
20 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 3-2 te winnen van titelverdediger Uruguay.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I131300.php : benaderd 12 oktober 2026), "Eelke Zijlstra (1906-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.