Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan van der Molen (1887-1947)

Persoonlijke gegevens Jan van der Molen 


Gezin van Jan van der Molen

(1) Hij is getrouwd met Jantje Blauwiekel.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1906 te Leek (Gr), hij was toen 19 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Trijntje Dijk.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1926 te Leek (Gr), hij was toen 39 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van der Molen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan van der Molen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van der Molen

Jan van der Molen
1887-1947

(1) 1906
(2) 1926

Trijntje Dijk
1889-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Oldekerk 1887
  2. Overlijdensregister Leek 1947
  3. Huwelijksregister Leek 1906
  4. Huwelijksregister Leek 1926

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1887 lag rond de 13,6 °C. De winddruk was 30 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
  • De temperatuur op 6 mei 1926 lag tussen 2,5 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 5,6 mm neerslag. Er was 7,5 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
    • 9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
    • 14 maart » François Morel, Canadees componist/muziekpedagoog/dirigent/pianist († 2018)
    • 16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
    • 26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
    • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
  • De temperatuur op 13 januari 1947 lag tussen 3,3 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 8,3 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Cova Piedade.
    • 21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
    • 24 maart » Bij een brand in de staatsmijn Hendrik in Brunssum komen dertien mijnwerkers om het leven.
    • 15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
    • 10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
    • 2 november » Eerste (en enige) vlucht van de Spruce Goose (Hughes H-4 Hercules), het vliegtuig met de grootste vleugelspanwijdte dat ooit heeft gevlogen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Molen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I130879.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jan van der Molen (1887-1947)".