Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Pander (1909-1995)

Persoonlijke gegevens Hendrik Pander 


Gezin van Hendrik Pander

Hij is getrouwd met Hendrikje Westerhof.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1939 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Pander?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Pander

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Pander


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1909, Idaarderadeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/442767/pander
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 augustus 1909 lag tussen 12,2 °C en 24,7 °C en was gemiddeld 18,9 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
    • 2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 18 april » Jeanne d'Arc wordt in Rome zalig verklaard.
    • 24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
    • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
  • De temperatuur op 11 mei 1939 lag tussen 8,5 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Op initiatief van Maurice van Nieuwenhuizen wordt de "Nederlandsche Jiu-Jitsu Bond" (NJJB) opgericht, een van de voorlopers van de Judo Bond Nederland.
    • 12 februari » Het Peruviaans voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-1 te winnen van Uruguay.
    • 22 mei » Duitsland en Italië sluiten het Staalpact.
    • 23 augustus » Molotov-Ribbentroppact tussen de nazi-Duitsland en de Sovjet-Unie wordt getekend.
    • 31 augustus » Operatie Himmler gaat van start. Een Duits radiostation wordt door in Pools legeruniform geklede SS-officieren aangevallen om zo de inval van Nazi-Duitsland op Polen de dag erna te rechtvaardigen.
    • 31 oktober » Een Vlaams actiecomité publiceert het manifest 'Vrede door neutraliteit' dat, zoals de titel al zegt, de stelling verdedigt dat alleen een consequente neutraliteitspolitiek België uit de oorlog kan houden.
  • De temperatuur op 25 oktober 1995 lag tussen 7,6 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 5,2 uur zonneschijn (52%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1995: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,4 miljoen inwoners.
    • 7 mei » De Leidse Rugbyclub DIOK wordt voor de zevende opeenvolgende keer rugbykampioen van Nederland geworden. In de laatste wedstrijd wint de ploeg met 24-0 van het Amsterdamse AAC.
    • 10 mei » Kabelfabrikant Draka moet drastisch reorganiseren. Het bedrijf dat in 1994 door overnames sterk in omvang groeide, trekt 70 miljoen gulden uit voor saneringen van dochterondernemingen buiten Nederland.
    • 11 mei » Oprichting van de Finse politieke partij Ware Finnen.
    • 21 mei » Paus Johannes Paulus II verontschuldigt zich in Praag uit naam van alle katholieken voor het leed dat de katholieke kerk gelovigen van andere richtingen heeft aangedaan.
    • 23 mei » In Rome wordt de grootste moskee van Europa ingewijd.
    • 9 juni » Politie en leger in Colombia arresteren Gilberto Rodríguez. Samen met zijn broer Miguel vormde hij de leiding van het Kartel van Cali, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor 80 procent van de cocaïne die jaarlijks op de Amerikaanse en Europese markt wordt gebracht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pander

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pander.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pander.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pander (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I130407.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik Pander (1909-1995)".