De temperatuur op 9 juli 1886 lag rond de 17,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 54%. Bron: KNMI
14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
Trouwdag 12 mei 1910
De temperatuur op 12 mei 1910 lag tussen 7,9 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.
Dag van overlijden 10 maart 1956
De temperatuur op 10 maart 1956 lag tussen -3,7 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (83%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
1 januari » Soedan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk en Egypte.
14 maart » Toine Manders, Nederlands Europarlementariër (VVD)
15 juni » Technische Universiteit Eindhoven opgericht
23 september » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officieuze interland. In en tegen West-Duitsland wordt met 2-1 verloren.
24 oktober » De Sovjet-Unie trekt Hongarije binnen.
4 november » Sovjettroepen trekken Hongarije binnen om de Hongaarse opstand die op 23 oktober begon, de kop in te drukken. Duizenden komen om, meer raken gewond en bijna een kwart miljoen mensen verlaten het land. Als gevolg hiervan werd in Amsterdam Felix Meritis bestormd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I129483.php : benaderd 12 oktober 2026), "Cornelia Jager (1886-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.