Weening en Achtkarspelen e.o. » Klaaske Huizinga (1881-1963)

Persoonlijke gegevens Klaaske Huizinga 


Gezin van Klaaske Huizinga

Zij is getrouwd met Jan Alserda.

Zij zijn getrouwd op 13 juli 1905 te Grootegast (Gr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Douwe Alserda  1907-
  2. Johannes Alserda  1908-1994
  3. Boukje Alserda  1913-2003
  4. Dirk Alserda  1918-2000

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaaske Huizinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaaske Huizinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaaske Huizinga

Klaaske Huizinga
1881-1963

1905

Jan Alserda
1878-1965

Douwe Alserda
1907-????
Dirk Alserda
1918-2000

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Marum 1881
  2. Overlijdensregister Grootegast 1963
  3. Huwelijksregister Grootegast 1905

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 januari 1881 lag rond de 4,2 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 13 juli 1905 lag tussen 13,2 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
    • 10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
    • 14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
  • De temperatuur op 9 oktober 1963 lag tussen 5,5 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 7,9 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • In het jaar 1963: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » De Groninger schaatsklassieker Noorder Rondritten wordt voor de zevende keer verreden. Winnaar is de Groninger Jan Uitham, die acht dagen eerder nog tweede was geworden in de Elfstedentocht. De Noorder Rondritten zijn voor deze editie ingekort tot 88km, in plaats van de originele 150 kilometer.
    • 17 februari » In Graft treden Ard Schenk en Kees Verkerk voor het eerst tegen elkaar in het strijdperk.
    • 24 juni » Demonstratie van de eerste videorecorder, in de studio's van de BBC.
    • 24 november » In Dallas wordt Lee Harvey Oswald doodgeschoten door Jack Ruby. Het incident is live op televisie te zien.
    • 25 november » John F. Kennedy wordt begraven op de Arlington begraafplaats.
    • 28 november » Cape Canaveral, de kaap met de nabijgelegen ruimtehavens in Florida, wordt hernoemd tot Cape Kennedy.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huizinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Huizinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Huizinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Huizinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I126578.php : benaderd 12 oktober 2026), "Klaaske Huizinga (1881-1963)".