De temperatuur op 5 augustus 1916 lag tussen 7,8 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
Trouwdag 6 maart 1941
De temperatuur op 6 maart 1941 lag tussen -0,4 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
4 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
30 juni » Wegvoering van de Nederlandse ex-premier Colijn door de Duitsers.
1 september » Alle Joden ouder dan 6 jaar moeten in het gehele Duitse Rijk de Jodenster dragen.
4 september » USS Greer (DD-145) wordt beschoten door een Duitse onderzeeboot (U-652), alhoewel de VS neutraal zijn. Spanningen lopen op tussen de twee landen.
3 oktober » De eerste spuitbussen op drijfgas komen op de markt, in de VS.
15 december » De Nederlandse onderzeeboot O 16 zinkt door een explosie van een Japanse mijn.
Dag van overlijden 9 augustus 2005
De temperatuur op 9 augustus 2005 lag tussen 12,6 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (27%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I125270.php : benaderd 26 september 2026), "Janke Bouma (1916-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.