Weening en Achtkarspelen e.o. » Pietje Hellingwerf (1920-1923)

Persoonlijke gegevens Pietje Hellingwerf 


Gezin van Pietje Hellingwerf

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pietje Hellingwerf?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pietje Hellingwerf

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pietje Hellingwerf

Pietje Hellingwerf
1920-1923


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Overlijdensregister 1923, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 april 1920 lag tussen 9,1 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 3,7 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
    • 26 maart » This side of paradise, het eerste boek van F. Scott Fitzgerald, verschijnt.
    • 17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
    • 26 augustus » Het 19e amendement op de Amerikaanse grondwet wordt van kracht en geeft vrouwen stemrecht.
    • 10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
    • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
  • De temperatuur op 14 augustus 1923 lag tussen 15,2 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 19,3 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
    • 4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
    • 13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
    • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
    • 7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
    • 23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1917 » Brad Dexter, Amerikaans acteur († 2002)
  • 1917 » Gré Visser, Nederlands verzetsstrijdster en Rechtvaardige onder de Volkeren († 2012)
  • 1918 » Jørn Utzon, Deens architect († 2008)
  • 1920 » Alex Moulton, Brits ingenieur en uitvinder († 2012)
  • 1922 » Albert Weinberg, Belgisch striptekenaar († 2011)
  • 1922 » Johnny Thomson, Amerikaans autocoureur († 1960)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hellingwerf


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I123802.php : benaderd 24 december 2025), "Pietje Hellingwerf (1920-1923)".