De temperatuur op 16 april 1919 lag tussen 5,1 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 5,4 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
23 augustus » Oprichting van de Monegaskische voetbalclub AS Monaco in het gelijknamige vorstendom.
14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
Trouwdag 28 maart 1946
De temperatuur op 28 maart 1946 lag tussen 6,0 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 7,8 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
7 mei » Anton Mussert wordt op de Waalsdorpervlakte geëxecuteerd.
16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
3 juli » In Nederland wordt het eerste kabinet-Beel beëdigd, de eerste normale naoorlogse regering na het 'noodkabinet' Schermerhorn-Drees.
1 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub UC Sampdoria.
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 10 mei 2006
De temperatuur op 10 mei 2006 lag tussen 9,8 °C en 25,4 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (92%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
21 maart » De sociaalnetwerksite Twitter wordt opgericht.
26 augustus » Start van de Ronde van Spanje, die begint met een ploegentijdrit in Málaga.
28 september » Opening van Internationale Luchthaven Suvarnabhumi in Bangkok, Thailand.
2 december » In Japan wordt de nieuwe spelcomputer van Nintendo uitgebracht, de Nintendo Wii. Evenals bij de Europese release van de Xbox 360, één jaar eerder, staan veel mensen in rij om de spelcomputer te kopen en zijn de voorraden beperkt.
7 december » De UEFA doet een uitspraak over Feyenoord naar aanleiding van Supportersrellen rond AS Nancy-Lorraine - Feyenoord op 30 november 2006.
13 december » Biologen verklaren de Chinese vlagdolfijn met grote zekerheid uitgestorven nadat het dier afgelopen zomer niet meer was gezien in de Chinese rivier de Jangtsekiang.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I123433.php : benaderd 12 oktober 2026), "Elske van der Veen (1919-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.