Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 september 2026.
De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.
De temperatuur op 31 december 1916 lag tussen 5,8 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 2,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
30 december » Kroning van Karel I van Oostenrijk en Zita van Bourbon-Parma tot koning en koningin van Hongarije in Boedapest.
Trouwdag 25 mei 1944
De temperatuur op 25 mei 1944 lag tussen 9,8 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
12 augustus » Van het Italiaanse dorpje Sant'Anna worden vrijwel alle burgers, in totaal 560, door de 16e Panzergrenadierdivisie van de Duitse SS, vermoord.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
11 september » Bij een RAF-bombardement op Darmstadt komen zo'n 11.500 mensen om.
11 september » De geallieerden bombarderen Breskens bij een poging het 15e Duitse leger de pas af te snijden.
30 oktober » De gaskamers van Auschwitz worden voor de laatste keer gebruikt.
Dag van overlijden 17 september 2001
De temperatuur op 17 september 2001 lag tussen 5,9 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 23,5 mm neerslag gedurende 6,9 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (21%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
9 maart » Schaatsster Andrea Nuyt verbetert in Salt Lake City haar eigen Nederlands record op de 500 meter (38,15 seconden) en zet een tijd van 37,98 op de klokken.
10 juni » Het Frans voetbalelftal wint voor de eerste keer het toernooi om de Confederations Cup door in de finale Japan met 1-0 te verslaan.
11 juni » Timothy McVeigh wordt met een injectie geëxecuteerd voor zijn aanslag in 1995 op een overheidsgebouw in Oklahoma City.
19 juni » Begin van de Nederlandstalige Wikipedia.
11 juli » Herman Brood pleegt zelfmoord door van het dak te springen van het Hilton hotel in Amsterdam.
1 september » Het Pools voetbalelftal plaatst zich dankzij een 3-0-overwinning op Noorwegen voor het eerst sinds 1986 weer voor de WK-eindronde.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I123037.php : benaderd 24 september 2026), "Tjebbe Algra (1916-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.